“Biz mutlaka sizi biraz korku, biraz açlık yahut mala, cana veya mahsullere gelecek noksanlıkla imtihan ederiz. Sen sabredenleri müjdele!” (Bakara, 155)

Kuruluş gayemiz olan, önemi bu gün daha net bir şekilde anlaşılan, lokmamızı helalleştime çalışmalarımızı 16 yıldır aralıksız devam ettirirken; bugün koronavirüs musibeti sebebi ile yer yer inkitaa uğruyor. 14 yıldır gerçekleştirdiğimiz Helal Gıda Konferansını mekansal olarak gerçekleştirememek tehlikesi ile karşı karşıya kalmış bulunmaktayız.

Her geçen gün artan talebe bağlı olarak Helal ve Tayyib ürünler pazarı artmakta ve klasik üretim metodlarının İslami gerekliliklerin karşılanması noktasında yetersiz kalması Müslümanların çözmesi gereken yeni konuları da gündeme getirmektedir. İçinde bulunduğumuz 2020 yılı da gösteriyor ki bu fiziki sınırların kalktığı yeni dünya düzeninde süreçler daha dinamik ve değişimler daha hızlı olmaktadır.

Dünya genelinde yaşanan koronavirüs salgını birkez daha bizlere İlahi emre uymanın, helal ve tayyib yaşam sistemini hayatımıza tatbik etmenin gerekliliğini ortaya koymuştur. Bu musibet, İslam’a eskisinden daha fazla hizmet edebilmek ve affa mazhar olabilmek için bizleri şevklendirmiştir.

Bu sebeple her yıl düzenlenen Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansının 15.sini online ortamda istifadenize sunacağız.

Modernitenin dikte edildiği bir ekosistemde Müslümanca yaşamın sırlarını aralayan birbirinden çarpıcı konularla uluslararası birçok konuşmacının yer alacağı konferansımızı bu yıl evlerinize, bürolarınıza getiriyoruz.

Language »