NEDEN SANAL FUAR?

Son senelerde yaşamakta olduğumuz Covid-19 musibeti vesilesiyle normal kelimesinden anladıklarımız dahi farklılaşmış bulunmaktadır. Tüm dünya değişirken iş dünyasının sabit kalması normalin dışında bir durum olacaktır. Bu sebeple, dinamik iş hayatının yeni normali sanal fuarlar olmuştur. Sanal fuarlar, firma çalışanlarının kongre, fuar, seminer veya konferans gibi toplu şekilde yapılan etkinliklerle dijital bir platform üzerinde bir araya gelmesini sağlamaktadır. Fiziki fuarlara kıyasen birçok avantajı olan sanal fuarlar, günden güne popülaritesini artırmakta ve iş dünyasında gittikçe yaygınlaşmaktadır.

Resmi makamlardan gelen son açıklamalar da henüz salgının kritik noktalarda sürdüğünü göstermektedir. Bu nedenle bu sene de konferans ve fuar etkinliklerimizi toplumun sağlığını düşünererek, diğer fayda ve avantajları da değerlendirilerek sanal ortamda online sistemde, 16-18 KASIM tarihlerinde gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

Bu gibi kısıntılı durumlarda Sanal Fuar organizasyonu ile, hedef kitlelerin, dünyanın her tarafındean endişesiz bir şekilde fuar etkinliğimize iletişim kurma kolaylığı önemli bir avantaş olacaktır.

Sanal fuar organizasyonu, firmaların ulusal ve uluslararası alanda rekabet etmelerini sağlayan, ürün ve hizmetlerin hedef kitlelere ulaştırmalarına yardımcı olan etkili ve fiziki fuarlara göre oldukça ekonomik bir alternatif olan fuar organizasyonudur. Aynı zamanda bir iş platformudur ki firma ve kurumların çevrimiçi bir şekilde ürün ve hizmetlerini tanıtmalarına ve hedef kitle ile buluşturmanın yanı sıra ürün ve hizmeti için daha uygun bütçelerle geniş kitlelere ulaşabilmelerine olanak sağlamaktadır. Ürün ve hizmetler hakkında görsel bir zenginlik içinde birkaç dakikaya sıkışmak zorunda olmayan geniş ve detaylı bilgi aktarımı sağlanabilmektedir.

Aynı zamanda online fuarlarda erişim kolaylığı da bulunmaktadır. Fizikî fuarların tam aksine olarak sanal fuarlarda zaman kaybı asgari düzeye indirilmektedir. Bu ise bilgisayar, tablet ya da telefon üzerinden erişim sağlanabilen kullanıcı dostu sanal fuarlar vesilesiyle olmaktadır ki fuar ziyareti için günler önceden yola çıkmak ve yolun yorgunluğu ile koca bir fuar alanını gezmek zorunda kalınmamaktadır.

Diğer bir mühim nokta ise detaylı istatistik ve raporlama sistemidir. Fuar sonunda fuara katılan ziyaretçi sayısı, demografik bilgiler, stand ziyaret bilgileri gibi istatistikler katılımcı firmalara rapor olarak sunulmaktadır. Bu raporlar sayesinde kurumlar hedef kitleleri hakkında bilgi sahibi olmakta ve hedeflerini daha stratejik olarak belirlemelerine imkanı elde etmektedirler.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Language »